Compania susține proiecte precum „Mingi pentru suporteri” și „Ne echipăm pentru sport”, aducând sportul mai aproape de comunități și consolidând legătura cu acestea.
Carmistin The Food Company ajută sportul și fotbalul! Ce spune Valentin Popescu
„Avem agreat împreună cu cei din conducerea companiei un action plan de marketing sportiv bine conturat.
Din mai 2025, de când colaborez cu La Provincia, am implementat acest plan, din care face parte sportul amator, cu acțiuni care au avut loc în localități sau orașe mai mici, dar acolo unde compania acționează: Mizil, Scornicești, Potcoava, Frâncești, dar și în reședințe de județ, precum Râmnicu Vâlcea, Târgu Jiu, Pitești, Alexandria, Ploiești și, evident, în Capitală.
Avem diferite acțiuni care implică asocierea de imagine cu personalități din sport, precum Ana Maria Brânză, Marian Drăgulescu, Ionel Dănciulescu, Gabi Tamaș, Gabi Torje, Marius Niculae, dar, dacă veți intra pe paginile noastre de socializare, veți vedea că sunt mult mai multe, chiar și internaționale, cum ați remarcat”, a declarat Valentin Popescu, expert marketing sportiv in cadrul Grupului Carmistin, grup ce detine brandul La Provincia.
„Mingi pentru suporteri”, acțiunea organizată de Carmistin The Food Company prin La Provincia, se desfășoară în fiecare weekend la meciurile din Superligă.




