Juventus București va căuta în pauza de iarnă să își completeze lotul de jucători
Cu o ofensivă deloc productivă, dovadă cele doar 11 goluri marcate în 21 de etape, Juventus l-a pierdut pentru tot restul campionatului pe Simon Măzarache. Accidentat grav în jocul cu Astra, dublă fractură de tibie și peroneu, atacantul împrumutat de la CS U Craiova a pus capăt prematur actualului sezon.
Rămași cu un singur jucător cu profil ofensiv în lot, Cătălin Țîră, bucureștenii caută variante pentru completarea efectivului în această iarnă. O soluție viabilă ar putea veni de la FC Voluntari odată cu posibila trecere a lui Mihai Voduț în Colentina. Fotbalistul a fost trimis de ilfoveni la echipa a III-a de unde nu a fost solicitat de Claudiu Niculescu să revină în anturajul primei grupări.
Discuțiile dintre cele două părți sunt, deocamdată, la stadiul incipient în condițiile în care Voduț (23 de ani) se află și în vizorul altor formații din peisajul primei ligi.